
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 20 |
| Positions Per Level: | 10 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 7 A |
| Voltage - UL: | 150 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 18-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Orange |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2100 |
Current price of VW2010310000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.81MM
FIXED IND 7.5NH 570MA 130 MOHM
FIXED IND 820NH 435MA 300 MOHM
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM
CONN RCPT MALE 20POS GOLD SOLDER