
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 39754 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug for Unshrouded Header |
| Number of Positions: | 2 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Panel Mount, Snap-In |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 14-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2400 |
Current price of 0397540002 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM
TERM BLOCK HDR 36POS 3.81MM
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM
CONN PLUG FMALE 4P SILVER CRIMP
633 SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PLU