A-TB500-TJ21
Description
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5MM
Catalog
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
DataSheet
A-TB500-TJ21 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:21
Positions Per Level:21
Number of Levels:1
Pitch:0.197" (5.00mm)
Header Orientation:-
Plug Wire Entry:180°
Termination Style:Screw
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:6 A
Voltage - UL:150 V
Wire Gauge or Range - AWG:16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:-
Color:-
Operating Temperature:-30°C ~ 105°C