A-TB508-TU15
Description
TERM BLK 15P SIDE ENT 5.08MM PCB
DataSheet
A-TB508-TU15 PDF
Type Description
Series:A-TB508
Number of Levels:1
Positions Per Level:15
Pitch:0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:20 A
Voltage:300 V