A-TB100-HA10V
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
TERM BLK 10P TOP ENTRY 10MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
A-TB100-HA10V PDF
Type Description
Series:A-TB100
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:10
Pitch:0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:Vertical with Board
Current:10 A
Voltage:300 V