YG1301510000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
YG1301510000G PDF
Type Description
Series:YG
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:13
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:15 A
Voltage:300 V