A-TB500-HX05V
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
TERM BLK 5POS TOP ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
A-TB500-HX05V PDF
Type Description
Series:A-TB500
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:5
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Vertical with Board
Current:6 A
Voltage:300 V