H70700830000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLOCK 7POS 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
H70700830000G PDF
Type Description
Series:H7
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:7
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal and Vertical with Board
Current:8 A
Voltage:300 V