TB005-762-08BE
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 7.62
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
TB005-762-08BE PDF
Type Description
Series:TB005-762
Package:Box
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:8
Pitch:0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:30 A
Voltage:300 V