
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Omnimate LX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Pitch: | 0.591" (15.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 85 A |
| Voltage: | 600 V |
| Wire Gauge: | 4-16 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Clamping Yoke, Tension Sleeve |
| Features: | Flange (Mounting) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of 1925720000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 16POS TOP ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 12POS 45DEG 5.08MM PCB
TERM BLOCK 8POS 45DEG 2.5MM PCB
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
CONN HEADER SMD 14POS 1.78MM
TERM BLK 16POS 45DEG 7.62MM PCB
TERM BLK 7P SIDE ENTRY 15MM PCB