
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 8 |
| Pitch: | 0.098" (2.50mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 4 A |
| Voltage: | 150 V |
| Wire Gauge: | 22-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Push Button Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Orange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2145 |
Current price of HE0840300000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 4P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 11P SIDE ENT 2.54MM PCB
TERM BLK 15P SIDE ENT 3.5MM PCB
FUSE SQUARE 100A 700VAC RECT
TERM BLOCK 8POS 45DEG 2.5MM PCB
PRESSURE SENSOR
DC DC CONVERTER 2V 30W