
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle 39910 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Pitch: | 0.400" (10.16mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 60 A |
| Voltage: | 600 V |
| Wire Gauge: | 6-18 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 288 |
Current price of 0399100111 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK PCB TOP 18P 58MM 20A GR
TERM BLK 19POS 45DEG 5.08MM PCB
TERM BLOCK 7POS 45DEG 3.81MM PCB
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
TERM BLK 11P SIDE ENTRY 10.16MM