
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 12 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 6 A |
| Voltage: | 125 V |
| Wire Gauge: | 16-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10272.4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 10P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 14P TOP ENT 5.08MM PCB
PCB TERM SPRING 6 P 2.54MM AKZ31
RES 620K OHM 1W 1% AXIAL
M55342H 50PPM 0603 180 0.1% P T0
CONN RCPT 9POS 0.1 GOLD SMD
PCB TERMINAL