OSTTG1001500
Description
TERM BLOCK 10POS 45DEG 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
OSTTG1001500 PDF
Type Description
Series:OSTTG
Number of Levels:1
Positions Per Level:10
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:45° (135°) Angle with Board
Current:10 A
Voltage:300 V