A-TB500-TG13
Description
TERM BLOCK 13POS 45DEG 5MM PCB
DataSheet
A-TB500-TG13 PDF
Type Description
Series:A-TB500
Number of Levels:1
Positions Per Level:13
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:45° (135°) Angle with Board
Current:15 A
Voltage:300 V