
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 19 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of A-TB500-TL19SB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERM5MMPS 13PVERT15A300VGRN
TERM BLK 23P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 3P SIDE ENT 2.54MM PCB
396 SERIES (.125" (3.18MM) CONTA
CONN DIFF ARRAY RCPT 200POS SMD
TERM BLK 19POS TOP ENTRY 5MM PCB
TAPE MASK 1/2"X 1 1/4" 1000RL