
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON MKDS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Pitch: | 0.375" (9.53mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 30 A |
| Voltage: | 600 V |
| Wire Gauge: | 10-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1760769 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 12POS 45DEG 10MM PCB
TERM BLK 19P SIDE ENT 7.5MM PCB
TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
CONN HEADER VERT 15POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 2.5V 25W
TERM BLK 5P SIDE ENT 7.62MM PCB
TERM BLK 4P SIDE ENT 9.53MM PCB