
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 2 |
| Positions Per Level: | 17 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1998 |
Current price of HQ3430800000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
PCB TERM 5MMPS 16PVERT10A300VGRN
TERM BLK 2POS SIDE ENT 3.5MM PCB
CRYSTAL 24.0000MHZ 16PF SMD
XTAL OSC XO 26.6700MHZ CMOS SMD
BACKSHELL STRAIGHT NON ENVRN-EMI
TERM BLK 17POS 45DEG 5.08MM PCB