
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Buchanan |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | 35° (145°) Angle with Board |
| Current: | 17.5 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of 1-1546074-8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 2P SIDE ENT 7.62MM PCB
TERM BLOCK 9POS 3.5MM PCB
TERM BLK 2POS TOP ENTRY 5MM PCB
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVDS
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS
CIR BRKR MAG-HYDR
TERM BLK 18POS 35DEG 5.08MM PCB