
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 150 V |
| Wire Gauge: | 16-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 14139.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 8POS TOP ENT 7.62MM PCB
TERM BLOCK 2POS 55DEG 5MM PCB
PCB TERMINAL
RES SMD 174K OHM 0.05% 1/4W 1206
PCB TERMINAL
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H TIN
DC DC CONVERTER 24V 200W