
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10317.4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 21P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 9P SIDE ENT 7.62MM PCB
TERM BLK 3P SIDE ENT 5.08MM PCB
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM
PCB TERMINAL
KPSE 6C 6#20 SKT RECP