
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTHD |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 18 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Angled |
| Current: | 12 A |
| Voltage: | 250 V |
| Wire Gauge: | 16-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Lever Actuated |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 11 |
Current price of OSTHD180080 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 18POS TOP ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK PCB FNT 3P 7.62MM 30A
TERM BLK 4POS SIDE ENTRY 5MM PCB
CONN SOCKET 44POS 0.079 GOLD PCB
TERM BLOCK 18POS 5.08MM PCB
CONN CIRC PLUG 5P GOLD SLDR CUP
CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MT