
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 16 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of A-TB500-VY16 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 6POS TOP ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK 8POS 45DEG 5.08MM PCB
CIR BRKR THERM SWITCH 1P
TERM BLOCK 16POS 45DEG 5MM PCB
516 SERIES RACK & PANEL CONNECTO
HEATSHRINK RECT BOOT RA SZ21 BLK