
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 6 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Push Button Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of A-TB500-HX03V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 2POS 35DEG 5MM PCB
PCB TERMINAL
TERM BLK 12P SIDE ENTRY 5MM PCB
807 HIGH TEMP' SERIES (.156" (3.
TERM BLK 3POS TOP ENTRY 5MM PCB
UNITIZED WHEEL SCOTCH-BRITE RCUT
DC DC CONVERTER 24V 50W