
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 12 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 16 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Features: | Lever Actuated |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10940.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 3POS SIDE ENT 4.5MM PCB
TERM BLOCK 17POS 45DEG 5MM PCB
PCB TERM 5MMPS HORIZ (20) 24P 13
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL
FIXED IND 6.2NH 760MA 83 MOHM
PCB TERMINAL