
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB116 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Pitch: | 0.400" (10.16mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 57 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 8-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of A-TB116-VP04 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 16P SIDE ENT 3.5MM PCB
TERM BLK 10P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 6P SIDE ENT 3.81MM PCB
DC DC CONVERTER 12V 50W
DC DC CONVERTER 36V 100W
TERM BLK 2P SIDE ENTRY 10MM PCB
TERM BLK 4P SIDE ENT 10.16MM PCB