
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 19 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 16 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 11139.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 21P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLOCK 11POS 45DEG 5MM PCB
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ LVDS
PCB TERMINAL
8T 28C 26#20 2#16 PLUG
DC DC CONVERTER 28V 150W