
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTHA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 16 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Lever Actuated |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 17 |
Current price of OSTHA166150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 2POS TOP ENT 7.62MM PCB
TERM BLK 11P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 20P TOP ENT 5.08MM PCB
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
TERM BLK 16P SIDE ENT 7.5MM PCB
LAMP INCANDESCENT 12V THINLINE
INDUSTRIAL CONTROL TRANSFORMER