
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | YE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Front, Side), Mid Wire Entry Level |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2040 |
Current price of YE0521510000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 4P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 20P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 6P TOP ENTRY 2.5MM PCB
CAP CER 1812 3.3NF 100V ULTRA ST
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
TERM BLK 5P SIDE ENT 5.08MM PCB