
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTHC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Pitch: | 0.098" (2.50mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 2 A |
| Voltage: | 150 V |
| Wire Gauge: | 20-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole, Kinked Pin |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 90 |
Current price of OSTHC06B080 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LMFS 5.08/15/180 3.5SN BK BX
PCB TERMINAL
TERM BLK 7POS TOP ENT 2.54MM PCB
CAP CER 0.47UF 100V X8R RADIAL
EXL UNITIZED WHEEL TR 3" 8A CRS
XTAL OSC XO 100.0MHZ 2.5V SMD
TERM BLK 6P TOP ENTRY 2.5MM PCB