
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EL3M |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 3 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of EL3M212B00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 14P SIDE ENT 5.08MM PCB
PCB TERMINAL
TERM BLK 11P SIDE ENTRY 5MM PCB
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
CONN EDGE DUAL FMALE 70POS 0.100
TERM BLK 7P SIDE ENT 5.08MM PCB
DC DC CONVERTER 40V 150W