
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 250 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2070 |
Current price of TK1105800000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 24P TOP ENT 3.81MM PCB
TERM BLK 18P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK 3POS 45DEG 3.5MM PCB
DC DC CONVERTER 7.5V 50W
CAP ALUM 8200UF 200V SCREW
TERM BLK 11P SIDE ENTRY 5MM PCB
DC DC CONVERTER 13.8V 100W