
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB350 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of A-TB350-TV03SB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERMINAL
TERM BLK 22P SIDE ENT 3.81MM PCB
LMFS 5.08/13/180 3.5SN BK BX
6" PRE-CRIMP A2103 VIOLET
A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
TERM BLOCK 3POS 45DEG 3.5MM PCB
MODULE ASSY