
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 24 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 250 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1980 |
Current price of TK2405800000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 9POS 45DEG 10.16MM PCB
TERM BLK 22POS 45DEG 5.08MM PCB
TERM BLK 21P TOP ENT 5.08MM PCB
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
TERM BLOCK 8POS 45DEG 5.08MM PCB
TERM BLK 24P SIDE ENTRY 5MM PCB
DC DC CONVERTER 7.5V 75W