
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 3 |
| Positions Per Level: | 22 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of HR6630800000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 21P TOP ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 22P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 2POS TOP ENT 5.08MM PCB
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
TERM BLK 22POS 45DEG 5.08MM PCB
M20X1.5 STR,THROUGH NPB/TPE
DC DC CONVERTER 12V 50W