
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 16 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-20 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | - |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2025 |
Current price of T41624500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 11P TOP ENT 7.62MM PCB
TERM BLOCK 18POS 35DEG 5MM PCB
PCB TERMINAL
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 6POS 2MM
TERM BLK 16P SIDE ENT 7.5MM PCB
DC DC CONVERTER 40V 150W