
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTEK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 31 |
Current price of OSTEK052150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 14P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK 8POS 45DEG 5.08MM PCB
PCB TERMINAL
FIXED IND 470NH 2.9A 28.8 MOHM
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GREEN
TERM BLK 5P SIDE ENT 5.08MM PCB
PLUG ASSY