
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KY |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1984 |
Current price of KY1401500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 8POS 45DEG 5.08MM PCB
PCB TERMINAL
TERM BLOCK 5POS 45DEG 5MM PCB
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ LVDS
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
CONN RCPT HSNG MALE 12POS PNL MT
TERM BLK 14P SIDE ENTRY 5MM PCB