
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OSTVY |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Blue |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 64 |
Current price of OSTVY050160 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 18POS 45DEG 3.81MM PCB
TERM BLK 3P TOP ENTRY 2.5MM PCB
TERM BLK 15POS 45DEG 5.08MM PCB
DC DC CONVERTER 5V 400W
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM
TERM BLOCK 5POS 45DEG 5MM PCB
DIGITAL OUTPUT OL PCB MT 150A