
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39543 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 21 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 240 |
Current price of 0395433021 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 6POS 5.08MM PCB
TERM BLK 13P SIDE ENT 5.08MM PCB
PCB TERM 5MMPIN 8PVERT10A300V GR
DC DC CONVERTER 12V 200W
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
CBL RIBN 12COND CLEAR 25'