
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | 66° (114°) Angle with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | - |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2280 |
Current price of NH0570500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 10P TOP ENT 5.08MM PCB
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
TERM BLK 2P TOP ENTRY 3.5MM PCB
IC CURRENT SENSOR P&P 8SOIC
AC/DC CONVERTER 5V 15V -15V 11W
CONN RCPT HSNG MALE 11POS PNL MT
TERM BLOCK 5POS 66DEG 5MM PCB