
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Push Button Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1680 |
Current price of HX0221810000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 2POS 45DEG 5.08MM PCB
TERM BLK 7POS SIDE ENTRY 5MM PCB
PCB TERM 10MMPS 6P VERT 10A 600V
FIXED IND 82UH 270MA 1.4 OHM SMD
DC DC CONVERTER 12V 75W
DC DC CONVERTER 5.5V 50W
TERM BLK 2P TOP ENTRY 3.5MM PCB