
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 4 |
| Positions Per Level: | 2 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2030 |
Current price of HS0830800000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 7POS SIDE ENTRY 5MM PCB
PCB TERM 10MMPS 6P VERT 10A 600V
TERM BLK 11P TOP ENT 2.54MM PCB
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ
STEEL DISC RAW MAGNET
TERM BLOCK 2POS 45DEG 5.08MM PCB
CONN N TYPE JACK STR 50OHM SOLDR