
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle 39700 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 6 A |
| Voltage: | 150 V |
| Wire Gauge: | 18-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Push Button Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 420 |
Current price of 0397000211 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 9P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 2POS SIDE ENT 7.5MM PCB
TERM BLOCK 10POS 45DEG 3.5MM PCB
DIODE ZENER 2.7V 250MW TO236AB
CONN HEADER VERT 28POS 2.54MM
FCT DUST CAP S2 PLSTC RCPT ANTI
TERM BLK 11P TOP ENT 2.54MM PCB