
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON PTSA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 10 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 2 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Features: | - |
| Color: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1769511 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 11P SIDE ENT 7.62MM PCB
TERM BLK 13POS TOP ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 9POS SIDE ENTRY 5MM PCB
FIXED IND 270NH 456MA 360 MOHM
EYE PROTECTION REQUIRED 5/PK
FIXED IND 470UH 500MA 1.56 OHM
TERM BLOCK 10POS 45DEG 3.5MM PCB