
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Lever Actuated |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2080 |
Current price of HA0530500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 1POS SIDE ENTRY PCB
TERM BLK 13P SIDE ENT 5.08MM PCB
PCB TERMINAL, 7.50 MM, 12POS, 9
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 2000V 500MW
DC DC CONVERTER 40V 100W
TERM BLK 5POS TOP ENTRY 5MM PCB