
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 7 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | 34° (146°) Angle with Board |
| Current: | 4 A |
| Voltage: | 150 V |
| Wire Gauge: | 22-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Push Button Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Yellow |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2090 |
Current price of HE0700400000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 24P SIDE ENT 3.81MM PCB
TERM BLK 6P SIDE ENT 12.7MM PCB
PCB TERM5MMPIN 2PHORIZ15A300VGRN
RES 549K OHM 1/4W 1% AXIAL
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ HCSL
TERM BLOCK 7POS 34DEG 5MM PCB