
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 19 |
| Pitch: | 0.146" (3.70mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 2 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 20-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole, Kinked Pin |
| Wire Termination: | Screwless - Push Button Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2040 |
Current price of HC19B0800000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 19P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 8POS SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 6POS SIDE ENTRY 5MM PCB
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 8DFN
TERM BLOCK 19POS 45DEG 3.7MM PCB