
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB508 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 19 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless |
| Features: | Interlocking (Side), Lever Actuated |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of A-TB508-HA19H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 8POS SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 6POS SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 5P SIDE ENT 2.54MM PCB
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
XTAL OSC XO 5.3125MHZ CMOS SMD
TERM BLK 19P SIDE ENT 5.08MM PCB
RF EMI ECCOSORB 12"X1"