
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 2 A |
| Voltage: | 150 V |
| Wire Gauge: | 20-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Lever Actuated |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2080 |
Current price of HA0551500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 5P SIDE ENT 7.62MM PCB
TERM BLOCK FNT 3POS 10MM 20A VER
PCB TERM 1016MMPS 9P VERT15A 300
CONN HEADER
TERM BLK 5P SIDE ENT 2.54MM PCB
PG11 MULTI CABLE PA/TPE/BE
TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER